Pożyczki pod zastaw

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są coraz popularniejszą metodą na pozyskanie potrzebnego kapitału.

Posiadanie atrakcyjnej nieruchomości podwyższa naszą wiarygodność w instytucjach pożyczkowych czy też w bankach, ponieważ te, mogą ograniczyć ryzyko poniesienia strat zabezpieczając się ( na przykład w formie hipoteki) na nieruchomości. Sam fakt posiadania odpowiedniego zabezpieczenia nie gwarantuje pozytywnej decyzji pożyczkowej, ponieważ najistotniejszym czynnikiem wpływającym na decyzję o przyznaniu pożyczki jest zdolność kredytowa danego podmiotu – a na tą składa się szereg czynników. Dla przykładu szansa na otrzymanie pożyczki przez podmiot wykazujący stratę są niemal zerowe. Czy słusznie? Wydaje się, że tak. Przecież nie uzyskując dochodu nie będziemy mieli z czego pokryć miesięcznych rat na spłatę takiej pożyczki.

Każda pożyczka obarczona jest kosztami dlatego jeśli nie mamy zdolności kredytowej a posiadamy atrakcyjną nieruchomość, potrzebujemy konkretnego zastrzyku gotówki niejednokrotnie rozsądniej będzie podjąć decyzję o sprzedaży nieruchomości.Rozumiem jednak kwestie związane z przywiązaniem do nieruchomości, chęć ich posiadania w czasach galopującej inflacji. Dlatego decyzje takie nie należą do najłatwiejszych.

Chcąc zawnioskować o pożyczkę pod zastaw nieruchomości niezbędnym minimum jest przygotowanie numeru księgi wieczystej nieruchomości oraz wykonanie kilku zdjęć. Warto ‘pod ręką’ mieć też akt nabycia nieruchomości. Wypełniając wnioski pożyczkowe proszę kierować się stanem faktycznym, ponieważ analityk zanim podejmie decyzję będzie oceniał możliwości spłaty a poprawna weryfikacja leży w interesie każdej ze stron.

Jaką kwotę można otrzymać w stosunku do wartości nieruchomości? To też bardzo często zadawane pytanie. Odpowiedź na nie jest niejednorodna, ponieważ zależy to także od rodzaju nieruchomości, jej położenia, jej wartości a także indywidualnych założeń poszczególnych pożyczkodawców.

Pożyczki pod zastaw