Pożyczki pod zastaw nieruchomości

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z szerokim wachlarzem produktów finansowych. Jeżeli całe grupy klientów są powtarzalnie wykluczane z pewnych powodów przez banki, szybko znajdują się na wolnym rynku instytucje, które niejako uzupełniają ofertę w taki sposób, by odnalazły klientów docelowych.

Warto zauważyć, że duże podmioty takie jak banki, mimo rozpatrywania wniosków indywidualnie w większości spraw działają systemowo. Dlatego bardzo często zdarza się, że potencjalni pożyczkobiorcy, którzy mają zdolność do spłacania zobowiązania dostają jednak decyzje odmowne z banków. Jak to się dzieje?

Sektor bankowy zanim podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki weryfikuje nas w dostępnych dla siebie źródłach. Ma to na celu prześledzenie nie tylko potencjalnych aktualnych możliwości spłacania zobowiązania ale wnikliwie analizowana jest także historia. Bardzo często potencjalnym pożyczkobiorcom przychodzi zapłacić za błędy przeszłości, które (nawet niewielkie) potrafią latami ciążyć na możliwości otrzymania finansowania w sektorze bankowym. Tutaj pewną lukę dla siebie zauważyły Fundusze pożyczkowe, które są w stanie podjąć większe ryzyko i udzielić pożyczki nie sprawdzając baz bankowych ( np. BIK). Czy to dobrze, że Fundusze nie zawsze sprawdzają takie bazy?

I tak i nie. Nie zaglądając w historię kredytową potencjalnego klienta Fundusze narażają się na bardzo duże ryzyko, jednak gdy rozpatrują sprawy szczegółowo i indywidualnie – mogą dojść do trafniejszych decyzji niż bank. Oczywiście, podejmowanie takiego ryzyka przez Fundusze pożyczkowe obarczone jest większymi kosztami takiej pożyczki, jednak fakt faktem niejednokrotnie występowanie takich ofert na rynku ratuje skórę przedsiębiorcom.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości oferowane są zarówno przez banki jak i sektor pozabankowy. Wszystkie możliwości, które stwarza nam rynek są po to by móc z nich korzystać. Z pewnością ważne jest by dopasować konkretny produkt do własnych wymagań ale również możliwości spłaty, by nie popaść w tarapaty finansowe, tylko wykorzystać szansy i możliwości jakie stwarza nam szeroki wolny rynek.

Jeśli jesteś zainteresowany szybką decyzją dla pożyczki pod zastaw nieruchomości skontaktuj się bezpośrednio pod numerem 666 694 234 i otrzymaj odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości